icon_cross/orangeicon_upicon_shareicon_likeicon_moreicon_arrow/orangesaraksts-topicon_arrow/white

Divas sirdis (Gar jūras zeltmirdzošo krastu)

Mūzikas un vārdu autors Oskars Stroks, latviskojis Valdis Zīle

Dziesmas attēls

Kad 1928. Rīgas skolēni aptaujāti par slavenākajiem mūziķiem, izrādījās, ka viens no viņiem zināmākajiem bijis Tango karaļa Oskara Stroka (1893-1975) uzvārds, kas muzikālās inteliģences ieskatā pārpludināja Rīgu ar šlāgeriem, modernām dejām un seklām dziesmām. 

Lasīt vairāk

Taču viņa slavenais tango Melnās acis dzīvo šobaltdien, un 30. gados šī Stroka dziesma bija populāra no Berlīnes līdz Singapūrai.

Daugavpilī dzimušais ebreju izcelsmes komponists un pianists Oskars Stroks studējis Pēterburgas konservatorijā, līdz aizrāvās ar tapiera darbu kino. No filmu naivajiem sižetiem arī iedvesma dziesmām par attiecību tēmām. Stroks mūziku radīja ar paša vārdiem – vispirms tie bija valši un fokstroti, bet 20. gadsimta 20. gadu otrajā pusē tapa pirmie smeldzīgie tango. Stroka mūzika bija ļoti populāra, tā skanēja restorānos, tika ieskaņota platēs un vairākas dziesmas ieguva vārdus latviešu valodā. Tango „Divas sirdis” 1935. gadā platē iedziedāja aktīvs Stroka dziesmu izpildītājs, populārais tenors Pēteris Ļesčenko, latviski dziesmu atdzejoja Valdis Zīle. 

Lai veiktu ierakstu, nepieciešams lejuplādēt lietotni

Google Play App Store