icon_cross/orangeicon_upicon_shareicon_likeicon_moreicon_arrow/orangesaraksts-topicon_arrow/white

„Kaut ko klusiņām”

Arturs Maskats / Ojārs Vācietis

Dziesmas attēls

20. gs. 80. gados skaņraža Artūra Maskata (1957) daiļrades degpunktā bija teātris. Būdams Dailes teātra mūzikas daļas vadītājs (1982–1997), viņš sacerējis daudz izrādēm domātas mūzikas. Tobrīd komponista rokrakstā iezīmējās arī estrādes žanram tuvas intonācijas, tapis dziesmu cikls ar Māras Zālītes dzeju (1985), ko ieskaņoja Aija Kukule. Starp akadēmisko žanru, šansonu un rokdziesmu balansē 1982. gadā tapušais dziesmu cikls ar Ojāra Vācieša (1933­­­–1983) vārdiem „Si minors”. 

Lasīt vairāk

Šāda nosaukumu dzejoļu krājums tik tikko bija nonācis veikalu plauktos, kad jau dzima melodijas. Šo dziesmu un dzejas kompozīciju Ivars Kalniņš un Artūrs Maskats sagatavoja par godu mūsu Tautas dzejnieka 50. jubilejai, kas Vācietim izrādījās pēdējā. Programma „Si minors” gadiem ilgi skanēja Dailes teātrī, un uz skatuves redzamo minimālismu – mikrofonu un klavieres – atsvēra emocionalitāte, ko klausītājiem dāvāja dziedošais aktieris ar pašu autoru pie klavierēm. Šo Maskata dziesmu iestudējumu Ivars Kalniņš nosaucis par savu vislielāko vokālo skolu.

Skaņdarbs no cikla aktiera balsij un klavierēm „Si minors”, dzied Ivars Kalniņš, pirmatskaņojums 1982.gada 11.februārī Dailes teātrī.

Lai veiktu ierakstu, nepieciešams lejuplādēt lietotni

Google Play App Store