icon_cross/orangeicon_upicon_shareicon_likeicon_moreicon_arrow/orangesaraksts-topicon_arrow/white

Lai bij’ vārdi, kam bij’ vārdi

Latviešu tautas dziesma

Dziesmas attēls

Izdziedam 100 dziesmu klāsts papildināts ar vienu ļoti īpašu dziesmu „Lai bij' vārdi, kam bij' vārdi”, ko iedziedājusi tautas tradīciju kopa „Budēļi”. Šī spēka dziesma izvēlēta pēc Izdziedam 100 patroneses, kultūras ministres Daces Melbārdes ieteikuma.

Lasīt vairāk

„Spēka dziesmas dziedot, cilvēks ātri sevī var atgriezt dzīvības enerģiju, iegūt spēku un aizsardzību – sev, savai ģimenei un zemei. Tas, kam es pilnībā ticu – dziesmas rada un iekustina enerģiju,” teic Dace Melbārde. Šī ir viena no spēka dziesmām, ko reizēm dzied arī pati kultūras ministre. Arī fokloras kopa „Budēļi” paši ir pārliecināti, ka spēka dziesmu dziedāšana ir ļoti nozīmīga ikvienam cilvēkam. Liena Teterovska, kopas vadītāja 30 gadu garumā, stāsta: „ Kolektīva mērķis ir rosināt izzināt savas tautas pagātni, vēsturi, tradīcijas godus, svētkus un savas zināšanas vērst aktīvā darbībā iedzīvinot senās tradīcijas mūsdienās.”

Šī tautas tradīciju kopa dibināta 1981. gada 13. februārī pie LU Cietvielu fizikas institūta. „Budēļi” savas darbības laikā ir atlasījuši un apkopojuši ievērojamu daudzumu tradicionālās kultūras materiālu, saistītu ar gadskārtu ieražām, cilvēka dzīves nozīmīgajiem mirkļiem un savstarpējām attiecībām, Latvijas vēsturi un ģeogrāfiju u. c. Pievienojot dziedājumu platformā Izdziedam 100, „Budēļi” kļuvuši arī par Izdziedam 100 vēstnešiem.

Lai veiktu ierakstu, nepieciešams lejuplādēt lietotni

Google Play App Store